воскресенье, 1 июля 2018 г.

Літературна мандрівка до Японії


Літературна мандрівка до Японії
Користувачі Центральної бібліотеки ім. В.Г. Короленко продовжують мандрувати літературною картою світу. В цьому місяці бібліотекарі пропонують познайомитися з дивовижною, неповторною та такою загадковою літературою країни висхідного сонця – Японії.
Японія та її народ славиться своєю багатошаровою культурою, яку потрібно відчути та пропустити крізь себе, щоб краще зрозуміти їх ставлення до багатьох речей.  І як найкраще для цього підійдуть твори видатних представників цієї таємничої країни. Тож саме час дізнатися, які літературні шедеври обрали наші читачі на цей раз.

1.     Кавабата Ясунарі «Сплячі красуні»
Серед запропонованих книжок японських письменників, найбільшу кількість голосів назбирала книга з прекрасною назвою «Сплячі красуні».
Автором цієї книги є Кавабата Ясунарі – перший японець що став лауреатом Нобелівської премії з літератури. Визначною темою його творів є – краса у всіх своїх проявах. У книзі, що потрапила до Топ-5 читацьких уподобань підіймається проблема старості, та глибина почуттів літніх людей, яка пронизає до глибини душі, завдяки неймовірному таланту та смаку автора.


2.       Харукі Муракамі «Післямрак»
Якщо Ви досі не знайомі з жодною книгою автора, чий твір зайняв другу ланку рейтингу, радимо уважніше до нього придивитися, бо саме він відрізняється особливою легкістю і глибиною водночас.
Відкриваючи роман Харукі Муракамі  «Післямрак», ми немов розкриваємо людську душу. Ця книга береже в собі сотні життєвих таємниць, трагедій, або навпаки радощів і чекає на читача, якому вона їх розкаже.
Куди поспішають люди, чим вони займаються у вільний час? Відповіді на ці запитання Ви знайдете під обкладинкою  «Післямрака».


3.Акутаґава Рюноске «Страждання пекла»
Чи міркували Ви колись про те, що відбувається з тими хто після смерті потрапив у найжахливіше місце – пекло. Вже багато хто з письменників та художників намагались створити свій образ цього місця. Але тільки японський письменник Акутаґава Рюноске написав книгу в якій він описав погляд на цей світ очима художника.
«Страждання пекла» - це просто неймовірний твір, який поставить перед Вами багато запитань. В ньому позначені важливі соціально-філософські повчання.
Для того щоб зробити свій особистий висновок Вам  варто поринути у розповідь з запахом сливи і шелестом ширм, отримавши на додачу забобонні страхи, що оточують все навколо. Будьте готові пережити найсильніші емоції разом з головними героями. 

4.   «Кодекс Бусідо»
Таємнича та непізнана душа Японії захоплює та кличе до занурення в світ її надзвичайної культури. Складно навіть знайти ще одну країну, яка змогла б позмагатися з нею глибиною традиції та особливістю менталітету.
Чим же зумовлений таких особливий характер цієї дивовижної країни? Саме про це розповість Вам книга, яка не могла оминути рейтинг ТОП-5 читацьких уподобань - «Кодекс Бусідо».
Вона являє собою збірку мудрих думок японських філософів та воїнів, а її дещо жартівливий стиль не дасть Вам змоги засумувати над нею. Відкривши її, Ви начебто відкриєте саму душу Країни висхідного сонця.


5.     Такасі Мацуока «Стріли на повітрі»
«Стріли на повітрі» - це перша книга з дилогії, Такасі Мацуока, яка читається на одному подиху. Вона розповідає про великого князя Гендзі, який відрізнявся особливою військовою хитрістю та вмінням воювати чесно. А головною темою є зіткнення двох абсолютно різних культур.
Якщо Вас цікавить японська література, культура та погляди на життя славетних воїнів – самураїв, тоді ця книга для Вас.

суббота, 12 мая 2018 г.


«Если говорить между нами, то все начинается с мамы»


-  эти нежные и добрые слова Николая Пономаренко, украинского поэта стали эпиграфом к литературному часу «Все на землі від материнських рук», которую провели сотрудники Центральной библиотеки им. В. Короленко для ветеранов труда в реабилитационном центре городской больницы № 3.


Поводом для встречи стал замечательный майский праздник - День матери, который дал нам возможность выразить благодарность и уважение женщине за ежедневный материнский труд, заботу, ласку и любовь. Открыла встречу библиотекарь Анастасия Коряченко рассказом об истории праздника, его традициях, и об образе матери в художественной литературе.

В искусстве есть одна святая страница, дорога и близка каждому не очерствевшему сердцу, любой души - стихи и песни о матери.  Трогательные поэтические строки мариупольских поэтов Анатолия Кравчука и Александра Сигачева, посвященные матери, прозвучали в исполнении библиотекаря Татьяны Луниной. Слушатели с удовольствием вспоминали стихи писательницы Елены Благининой, до боли знакомые каждому с детских лет.

Встречей, которая прошла в теплой и дружеской обстановке и принесла массу положительных эмоций, остались довольны все –, и участники Терцентра, и, конечно библиотекари.


суббота, 5 мая 2018 г.


Великой Победе посвящается


В преддверии праздника – Дня Победы, сотрудники Центральной библиотеки им. В.Г. Короленко провели в Пансионате для ветеранов войны и труда № 1 литературно – музыкальный вечер «З памяттю про незабутнє», подготовив для подопечных праздничную программу.Открыла мероприятие библиотекарь Татьяна Лунина, рассказав об истории написания известных и всеми любимых песен, о судьбах их авторов и исполнителей. Каждая история создания песни и каждый звучавший отрывок находили особый отклик в сердцах слушателей, они подпевали куплет за куплетом под знакомые минорные ноты.  

Кульминацией встречи для дорогих ветеранов стало выступление мариупольского исполнителя ретро - песен и стихов –  Павла Гаврилюка. Его исполнение до боли знакомых песен молодости, воодушевило подопечных пансионата танцевать прямо за столами. А пронизывающее до мурашек декларирование стихов дало повод задуматься о главных жизненных ценностях.


Встреча прошла в теплой и душевной атмосфере. Как признались сами слушатели: «Библиотекари подарили нам заряд бодрости на целый год!»Літературна мандрівка до країн Середземномор'я

В час коли за вікном все квітне і наповнює повітря неймовірними ароматами, серце жадає пристрасті та пригод. Саме такі почуття викликають та дарують літературні шедеври країн Середземномор’я. Книги темпераментних та пристрасних іспанців покличуть Вас у неймовірні подорожі в світ людських почуттів, а сучасні італійські автори створюють неповторну атмосферу, захоплюючи у полон рядками своїх творів.
Користувачі Центральної бібліотеки ім. В.Г. Короленка продовжують свою літературну подорож країнами світу! Цього разу, в рамках циклу щомісячних книжкових виставок читацьких уподобань «Літературна карта світу», вони вирушили до мальовничих Італії та Іспанії. Голосуючи за улюблені книжки на бібліотечних сайті, блозі, сторінці у «Фейсбуці», а також безпосередньо у залі абонементу, читачі до складу найкращих включили наступну пятірку:

1.Умберто Еко - «Маятник Фуко»

Першу ланку книжкового рейтингу читацьких уподобань очолює неймовірний роман італійського письменника та філософа У. Еко. Чому ж цей роман неймовірний? «Маятник Фуко» - це не просто книга, а цілий шедевр, що вдало поєднав у собі: історичний роман, детектив, фантастику та інтелектуальний гумор. Починається все для головних героїв з начебто простої гри, яка перетворилась в справжню боротьбу за життя. А Ви полюбляєте розкривати таємниці? Вас цікавить історія загадкового ордену Тамплієрів? Тоді ця книга просто створена для вашої книжкової полиці! Тож не гайте часу, відправляйтесь у захоплюючу подорож з головним героєм книги «Маятник Фуко»!

2.Сусана Фортес – «Межі з піску»

Сусана Фортес – це одне з найвідоміших імен сучасної іспанської літератури, вона лауреат багатьох премій, а роман «Межі з піску» є гарним прикладом її таланту. Це роман зі справжнім італійським присмаком в якому поєднані любов, дружба, пристрасть та зрада, На перший погляд ця книга здається простим жіночим романом, сюжет якого обертається навколо бурхливого «любовного трикутника», але чим глибше поринаєш у цю історію, то все більше розумієш та відкриваєш для себе кожного героя з зовсім іншого боку. Цей роман захоплює та прокрадається до самої душі читача, не відпускаючи від себе до поки не буде прочитане останнє речення. А ось якою буде кінцева нота цієї палкої симфонії дізнайтесь самостійно.
3. Артуро Перес-Реверте - «З наміром образити»

А. Перес – Реверте - талановитий, сучасний, іспанський письменник, ім’я якого відоме на увесь світ. Його книга «З наміром образити» увійшла у п’ятірку читацьких уподобань, та посіла почесне третє місце. Цей твір зібрав у собі цікаві думки та спостереження самого автора. В ній він розмірковує, розповідає свої історії та дослідження повсякденного життя на усілякі теми, читаючи котрі, Ви знайдете і себе. Тож якщо ви хочете побачити своє життя очима спостерігача, можете сміливо починати читати цю книгу. Прочитавши один твір А. Переса-Реверте Ви не зможете зупинитися.


4. Маргарет Мадзантіні - «За ради Бога, не рухайся»

Книга що посіла четверте місце стала справжнім бестселером літературного світу, а створила його італійська кіноакторка та письменниця Маргарет Мадзантіні. Ця глибока та прониклива історія навіть була екранізована чоловіком самої письменниці, картина отримала назву «Не йди». Сам роман «За ради Бога, не рухайся» написаний у формі сповіді та покаяння людини, яка має сплачувати «по своїм рахункам». Головний герой стоїть перед складним вибором, залишитись гарним чоловіком та з чистою совістю, або піддатися спокусі і жити сьогоднішнім днем… Який шлях він обере, та що на нього чекає, Ви можете дізнатися прочитавши книгу.

5. Хулія Наварро – «Братство святої плащаниці»

Завершує наш книжковий рейтинг книга, що стала бестселером не тільки в Іспанії, але й за кордоном, а також була видана у 25 країнах світу. Свій досвіт роботи журналісткою Хулія Наварро з повна використала при написанні книги «Братство святої плащаниці». Загадка таємничої пожежі захоплює читача з першої глави та переносить його у світ таємниць історії, а щоб їх розгадати Вам потрібно пройти крізь неймовірні пригоди, які окутані зговорами та інтригами. Ви захоплюєтесь книгами Д. Ьрауна, тож не пройдіть повз творчість талановитої іспанської письменниці Х. Наварро і Ви відкриєте для себе нове ім’я у літературі.
  

А з якої історії розпочнете подорож літературною картою Ви?


воскресенье, 29 апреля 2018 г.

СТРОКОЙ БЕГУЩЕЙ ОБО ВСЕМ


Центральная библиотека им. В.Г. Короленко г. Мариуполя 27 апреля предоставила истинным ценителям и мастерам поэтического слова, прекрасную возможность встретиться с выдающимся человеком, журналисткой, педагогом, поэтессой и писательницей Верой Столярчук.
«Мое поэтическое кредо – красота окружающего мира, нюансы отношений и бесконечность любви» такими словами Вера Николаевна открыла свой вечер-встречу и презентацию своей новой книги «Строкой бегущей обо всём».
Особое место в творчестве Веры Николаевны занимают произведения о родном городе, с которым связана большая часть ее жизни. Песня на ее стихи и музыку Михаила Давыдова «Мариуполь» и стихотворение «Я снова в городе Марии» особенно понравились слушателям. Романтическую атмосферу подчеркнула нежная и проникновенная песня «Фантазии по А. Грину» в исполнении С. Бендрика на стихи В. Столярчук. Особый, лирический настрой вечера задало выступление дуэта Сергея Бендрика и Веры Столярчук  песней «Тополиная метель».
С выходом нового сборника виновницу торжества тепло поздравили коллеги по поэтическому цеху и друзья. Ответы на многочисленные вопросы любопытной публики, искренние слова любви и конечно же цветы и автографы завершили поэтический вечер.

суббота, 21 апреля 2018 г.

Жить в зелени – жить красиво!В Центральной библиотеке им. В.Г. Короленко продолжается цикл «Весенних экологических ассорти».
20 апреля ученики младших классов ОШ № 7 (директор Папазова О. Л.) во главе с учителем Гринько Е.И. стали участниками экоассорти «Жить в зелени – жить красиво!». Библиотекари рассказали школьникам о том, что такое экология, о различных «экологических» датах апреля, познакомили с творческими работами большого любителя природы Татьяны Александровны Чебановой. 
А затем дети отправились в небольшое видео-путешествие по Городскому саду Мариуполя. 18–22 апреля в Украине отмечаются Дни заповедников и национальных парков, и, хотя Городской сад не является ни заповедником, ни национальным парком, этот прекрасный зеленый уголок очень любят дети и взрослые Мариуполя.
Ребята с большим удовольствием приняли участие в создании цветочных композиций из морских ракушек. Вообще даже самые простые мастер-классы – это уникальные мероприятия для детей, в которых они фантазируют, экспериментируют, открывают удивительные тайны обычных предметов.
В завершении «Весеннего экологического ассорти» все его участники дружно решили любить и беречь природу.

четверг, 19 апреля 2018 г.

Маріуполь – місто, що читає


  Чи можна уявити сучасне життя без книг, якщо є Інтернет? В Інтернеті можна знайти майже все, але неможливо, як від акумулятора, «зарядити» свою душу від духовних багатств, залишених нам у спадок майстрами минулого і сьогодення. Це можна зробити тільки від книг. Можливість «підзарядитися» Маріуполь отримав на «Книжковій толоці», яка проводилася в нашому місті вперше. Естафету проведення фестивалю Маріуполь отримав від Запоріжжя. Свої книги представили тут понад 30 українських видавництв. Літературу до душі могли знайти читачі різного віку. Толока показала, що . Тут можна було не тільки купити книги, а й поспілкуватися з авторами з усієї України. Активну участь в організації та проведенні цього заходу взяв департамент культурно-громадського розвитку Маріупольської міської ради (директор Діана Трима).

Під час фестивалю свою творчість представили маріупольські літературні клуби і об'єднання - «Азов’я», «Моряна», «Іллічівські зорі», «Сузір'я Ліри», «Світанок», «Прометей». Творча еліта міста в неформальній обстановці обговорила проблеми літературного життя. Вони читали свої твори, презентували колективні та авторські збірники.
Активну участь у фестивалі взяли міські бібліотеки, краєзнавчий музей. Увагу відвідувачів фестивалю привернула театралізована презентація науково-популярного краєзнавчого збірника «Маріуполь і його околиці» та електронна презентація майбутньої збірки «Міські історії. Маріуполь в описах, публіцистичних і літературних нарисах» Маріупольського краєзнавчого музею.

В рамках фестивалю серед численних заходів також відбулася панельна дискусія "Бібліотека в мінливому світі". На ній представники бібліотек Маріуполя, Львівської, Запорізької областей обмінювалися досвідом і розглядали успішні практики інших бібліотек України. Також в рамках Книжкової толоки працювали локації Централізованих бібліотечних систем міста Маріуполя для дорослих і дітей. Співробітники дитячих бібліотек провели для юних відвідувачів Книголісся майстер-класи. Діти навчилися робити оригінальні об'ємні календарі і познайомилися з дитячими детективами з серії «Дивний детектив - 08».
Великий інтерес у відвідувачів Книжкової толоки викликала виставка, представлена ​​Центральною бібліотекою ім. В.Г. Короленка «Літературне краєзнавство», де були представлені унікальні книги літераторів Маріуполя, а також власна видавнича продукція бібліотеки.

Виставка літератури «Співак світу Архип Куїнджі», представлена ​​з фондів міської історичної бібліотеки ім. М. Грушевського, також привернула увагу учасників толоки. Багатьом хотілося докладніше дізнатися про художника і його видатних учнів.
Про боротьбу за свободу і цілісність України з відвідувачами Книжкової толоки говорили на виїзному засіданні в дискусійному кіноклубі Docudays UA з прав людини Центральної бібліотеки ім. В. Короленка. Глядачам було запропоновано для перегляду і обговорення документальний фільм шведської журналістки Елін Йонссон «Боротьба Джамали». Фільм по-різному був сприйнятий глядачем, проте всім сподобався і нікого не залишив байдужим.

За два дні на однієї з найбільших літературно-мистецьких подій Східної України - «Маріупольській книжковій толоці»  культурно орієнтовані маріупольці отримали море вражень і позитивних емоцій.
Провести фестиваль стало можливим завдяки підтримці Агентства з міжнародного розвитку USAID. Його партнерами стали Маріупольська міська рада, департамент культурно-громадського розвитку, Маріупольський державний університет, Маріупольський союз молоді, Централізовані бібліотечні системи Маріуполя для дорослих і дітей та ін.

пятница, 13 апреля 2018 г.

Пенсионная реформа в вопросах и ответах


13 апреля в читальном зале Центральной городской библиотеки им. В.Г. Короленко в рамках Всеукраинской недели правовых знаний состоялся День информации «Пенсионная реформа в вопросах и ответах». Закон 2148-VIII «О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно повышения пенсий»  вызвал большой резонанс в обществе, и поэтому сотрудники библиотеки именно этому вопросу посвятили мероприятие.
Пенсионная реформа в Украине, помимо новых требований к пенсионному возрасту и страховому стажу, привела к комплексным переменам в системе пенсионного обеспечения, в т.ч. изменениям в процедуре начисления и индексации пенсий. Все это привело к возникновению множества вопросов у нынешних и будущих украинских пенсионеров. Люди хотят знать, чего им ожидать от новой пенсионной реформы. На Дне информации присутствовали читатели библиотеки, жители микрорайона, представители комитетов самоорганизации населения города, ОСББ.  Ведущие специалисты Пенсионного фонда:  Бирченко Маргарита Николаевна и Левицкая Татьяна Николаевна –  рассказали о новшествах в системе пенсионного обеспечения, а затем ответили на многочисленные вопросы присутствующих. Гости мероприятия отметили, что библиотека – единственное в своем роде учреждение, где без всяких условностей можно получить полезную информацию, ведь чтобы  получить консультацию специалиста, необходимо либо выстоять очередь, либо за определенный период времени зарегистрироваться на прием.
Кроме того, о том как обеспечить себе более высокую пенсию, а именно о пенсионных накопительных программах страховой компании «АСКО-ЖИТТЯ» рассказала представитель этой компании  Глазкова Виктория Витальевна.  Библиотекари подготовили  книжную выставку по Пенсионной реформе, на которой представили новые интересные информационные материалы, рассказали о ресурсах библиотеки по праву и своих услугах.


http://www.calameo.com/books/005545282f1244af2c75e

среда, 4 апреля 2018 г.

Літературний вояж до Франції

Неможливо в двох словах намалювати весь нинішній літературний пейзаж Франції, а так хочеться показати найкраще, що в ньому є. Французькі письменники зовсім не схожі один на одного. Словом, французька література наповнена  оригінальністю, якимись своїми образами і найголовніше - вона зовсім не схожа на іншу літературу.
Продовжуючи цикл щомісячних книжкових виставок читацьких уподобань «Літературна карта світу», співробітники Центральної бібліотеки ім. В.Г. Короленка запропонували читачам обрати свій «ТОП-5» з десяти творів французьких авторів. Віддати голос за своїх літературних улюбленців можна було, взявши участь в опитуванні на бібліотечних сайті, блозі, сторінці у «Фейсбуці», а також безпосередньо у залі абонементу.
За результатами голосування до списку читацьких уподобань в квітні було включено наступні книги:

1. Гастон Леру – «Привид опери»
Роман французького письменника Гастона Леру "Привид Опери» на сьогоднішній день відомий у всьому світі. Створені на його основі фільми і мюзикл теж надзвичайно популярні. Мабуть, по праву цей приголомшливий твір посів перше місце у читацькому рейтингу.
Про що ж сам роман? У ньому багато пластів і багато смислів. Для когось це детективна історія, для когось роман про любов. Комусь здається, що це просто страшилка в готичному стилі. А хтось знайде в ньому притчу про красу і потворність. Багато в чому ця історія нагадує казку про Красуню і Чудовисько. Тільки при найближчому розгляді постає питання, чи так прекрасна Красуня і чи так жахливо Чудовисько? Вирішувати саме вам.

2.   Бернард Вербер – «Імперія ангелів»                                                                                                                                                            
Книга Вербера належить до жанру «загробних бачень», де описані пригоди головного героя Мішеля Понсона, що трапилися після його смерті. Цікавий сюжет і легкість мови роблять цю книгу ідеальною для того, щоб зануритись у дивовижний фантастичний і філософський світ. Взагалі, після прочитання роману враження залишаються дуже суперечливі. Безумовно, ця книга змушує вдивитися у своє життя, подумати про нереалізовані можливості й частку своєї відповідальності, майбутнє й вічне. Спробуйте самі…
                                                        

  3. Анрі Шаррьєр  «Метелик»
Автобіографічний роман "Метелик" користується великою популярністю, він був запрограмований на успіх. Книга посіла за результатами читацького голосування почесне третє місце у рейтингу «Літературна карта світу». Автор цієї розповіді Анрі Шаррьєр на прізвисько Метелик (по фр.- Папійон) описує своє життя. У двадцять п'ять років був звинувачений у вбивстві і засуджений до довічного ув'язнення. Але саме тут і почалася найфантастичніша з його авантюр. У тюрмі він пройшов через неймовірні випробування, не раз опиняючись на волосині від загибелі. Інстинкт виживання і нездоланне прагнення до свободи допомогли йому...  В чому? Зазирніть під обкладинку?


4. Франсуаза Саган «Манівці»          
«Чарівний монстр» французької літератури стрімко увірвався на її Олімп і не залишав вершин рекордні півстоліття... Щоб зрозуміти феномен цієї дивовижної письменниці, потрібно читати книги Саган і відчути їх особливу атмосферу і настрій цілого покоління французів. "Манівці" (рос. «Окольные пути») - ще одна варіація на тему любові і людських взаємин. Любов може подарувати людині щастя, а може зруйнувати його життя і позбавити будь-яких надій. Вона нерідко приходить манівцями і вибирає для цього найнесподіваніший момент ... Волею долі герої потрапляють зі звичної обстановки паризьких салонів на маленьку запущену ферму. Повна зміна течії їхнього життя, розрив з колишніми звичками зв'язали абсолютно несхожих людей. Саме тут, відчувши відчай і свою самотність, вони відчули миті справжнього щастя. 5. Фредерік Бегбеде «Я вірую – Я теж ні»
Перед нами -  діалог добра і зла, гульвіса і праведника, провокатора і людини, який несе в світ добро і розуміння. Про що можуть говорити ці дві протилежності? Так про все! І це правда! Піднято дуже багато значущих  тем "мирського характеру". Книга вийшла цікавою, жвавою і пізнавальною. Насолоджуйтеся гостротою дискусій, силою аргументів… Будьте готовими до того, що вона переверне Вашу свідомість. Роман важливо читати між рядків, бо саме там захована його суть. Радимо ознайомитися і скласти свою думку про книгу.
А з якої історії розпочнете подорож літературною картою Франції ви?                                                                                  

суббота, 31 марта 2018 г.

Документальное кино и права человека


С 23 по 30 марта в Киеве состоялся XV Международный фестиваль документального кино о правах человека Docudays UA. Тема этого года Docudays UA звучит как «Рівні рівності». На фестивале было представлено шесть кинопрограмм, посвященных группам людей, которые чаще всего сталкиваются с неравенством, подвергаются дискриминации в обществе. В этих программах были освещены проблемы равенства мужчин и женщин, квир-сообществ, людей в возрасте, людей с инвалидностью. Docudays UA стал первым в Украине фестивалем, который подготовил два конкурсных фильма с тифлокомментариями. На программных мероприятиях поднимались вопросы религии и веры, а также ксенофобии и роста количества ультраправых движений. Кроме кинопоказов и дискуссий, в программу фестиваля входили образовательные мероприятия и мастер-классы.

28-29 марта главный библиотекарь Инна Шульга, руководитель и модератор постоянно действующего клуба медиа-просвещения Docudays UA Центральной библиотеки им. В.Г. Короленко, приняла участие в III-й Всеукраинской конференции «Документальное кино как инструмент медиапросвещения по правам человека». Также к участию в конференции присоединились представители и руководители киноклубов медиа-просвещения Docudays UA, действующих в других учреждениях культуры, образования, а также в системе Государственной пенитенциарной службы Украины.

Открыла конференцию председатель оргкомитета Международного фестиваля документального кино о правах человека Docudays UA Светлана Смаль, которая ознакомила присутствующих с программой конференции, темой самого фестиваля, его целями и достижениями, а также проблемами, которые возникли перед организаторами при подготовке его проведения.

Член организационного комитета фестиваля и руководитель Сети киноклубов медиапросвещения по правам человека Docudays UA Алла Тютюнник ознакомила присутствующих с достижениями за прошедший год и обозначила задачи и цели, которые стоят перед руководителями и модераторами киноклубов в регионах в будущем.
PR-менеджер фестиваля Александра Набиева и руководитель Сети киноклубов медиапросвещения по правам человека Docudays UA Алла Николаевна Тютюнник отметили грамотами 17 (из 209) наиболее активных руководителей киноклубов Docudays UA учреждений исполнения наказаний Государственной уголовно-исполнительной службы, учреждений культуры и образования Украины.

Геннадий Кофман, координатор ресурсного онлайн-центра медиа-просвещения по правам человека Docudays UA, рассказал присутствующим о новой коллекции фильмов фестиваля и возможности работы в онлайн-кинотеатре документального кино, а также о том, каким образом будут соблюдаться авторские права. Геннадий Кофман представил новые CD-диски с подборкой документальных фильмов о правах человека для различных целевых групп.
Важным вопросом, который пытались донести присутствующим руководителям медиа-клубов организаторы конференции и фестиваля, стала медиа поддержка просветительских мероприятий, проводимых киноклубами. В частности, присутствующих учили распространять информацию о деятельности киноклубов в сети Интернет, средствах массовой информации. Также интересными для участников конференции были выступления об использовании терминов и разбор понятий «равенство» и «дискриминация».
В завершение первого дня работы конференции участники рассмотрели методику привлечения к участию в работе киноклубов медиапросвещения Docudays UA лиц, с особыми потребностями, а также проблемы, которые могут возникнуть при проведении инклюзивных мероприятий.
После проведения конференции его участники отправились в кинотеатр «Жовтень», где в рамках Международного фестиваля приняли участие в просмотре и обсуждении документальных фильмов «Проект «Бабушка» режиссера Балинта Ревеса, «Молчаливая война» режиссера Манона Луазо и «Какофония Донбасса» режиссера Игоря Минаева.

Во второй день конференции член оргкомитета фестиваля Владимир Яворский рассказал присутствующим как киноклубы могут стать майданчиком неформального просвещения и продвижения в обществе понимания ценности прав человека. Юлия Карташова, менеджер по грантам и фандрейзингу и Алла Тютюник, руководитель сети киноклубов, рассказали о фандрезинговых возможностях для киноклубов Docudays UA.
Далее участники конференции имели возможность работать в трех группах: «Права ребенка для ребенка», «Педагогика неравенства на пути феминистических сдвигов» и «Развитие киноклубов по правам человека Государственной криминально-исполнительной службы Украины.
В заключение конференции для всех групп прошел мастер-класс и презентация сценария проведения  и обсуждения фильма в киноклубе на примере фильма из последней, четвертой коллекции «Борьба Джамалы».