В апреле предлагаем Вам выбрать лучшие книги из цикла произведений итальянских и испанских авторов.

четверг, 19 апреля 2018 г.

Маріуполь – місто, що читає


  Чи можна уявити сучасне життя без книг, якщо є Інтернет? В Інтернеті можна знайти майже все, але неможливо, як від акумулятора, «зарядити» свою душу від духовних багатств, залишених нам у спадок майстрами минулого і сьогодення. Це можна зробити тільки від книг. Можливість «підзарядитися» Маріуполь отримав на «Книжковій толоці», яка проводилася в нашому місті вперше. Естафету проведення фестивалю Маріуполь отримав від Запоріжжя. Свої книги представили тут понад 30 українських видавництв. Літературу до душі могли знайти читачі різного віку. Толока показала, що . Тут можна було не тільки купити книги, а й поспілкуватися з авторами з усієї України. Активну участь в організації та проведенні цього заходу взяв департамент культурно-громадського розвитку Маріупольської міської ради (директор Діана Трима).

Під час фестивалю свою творчість представили маріупольські літературні клуби і об'єднання - «Азов’я», «Моряна», «Іллічівські зорі», «Сузір'я Ліри», «Світанок», «Прометей». Творча еліта міста в неформальній обстановці обговорила проблеми літературного життя. Вони читали свої твори, презентували колективні та авторські збірники.
Активну участь у фестивалі взяли міські бібліотеки, краєзнавчий музей. Увагу відвідувачів фестивалю привернула театралізована презентація науково-популярного краєзнавчого збірника «Маріуполь і його околиці» та електронна презентація майбутньої збірки «Міські історії. Маріуполь в описах, публіцистичних і літературних нарисах» Маріупольського краєзнавчого музею.

В рамках фестивалю серед численних заходів також відбулася панельна дискусія "Бібліотека в мінливому світі". На ній представники бібліотек Маріуполя, Львівської, Запорізької областей обмінювалися досвідом і розглядали успішні практики інших бібліотек України. Також в рамках Книжкової толоки працювали локації Централізованих бібліотечних систем міста Маріуполя для дорослих і дітей. Співробітники дитячих бібліотек провели для юних відвідувачів Книголісся майстер-класи. Діти навчилися робити оригінальні об'ємні календарі і познайомилися з дитячими детективами з серії «Дивний детектив - 08».
Великий інтерес у відвідувачів Книжкової толоки викликала виставка, представлена ​​Центральною бібліотекою ім. В.Г. Короленка «Літературне краєзнавство», де були представлені унікальні книги літераторів Маріуполя, а також власна видавнича продукція бібліотеки.

Виставка літератури «Співак світу Архип Куїнджі», представлена ​​з фондів міської історичної бібліотеки ім. М. Грушевського, також привернула увагу учасників толоки. Багатьом хотілося докладніше дізнатися про художника і його видатних учнів.
Про боротьбу за свободу і цілісність України з відвідувачами Книжкової толоки говорили на виїзному засіданні в дискусійному кіноклубі Docudays UA з прав людини Центральної бібліотеки ім. В. Короленка. Глядачам було запропоновано для перегляду і обговорення документальний фільм шведської журналістки Елін Йонссон «Боротьба Джамали». Фільм по-різному був сприйнятий глядачем, проте всім сподобався і нікого не залишив байдужим.

За два дні на однієї з найбільших літературно-мистецьких подій Східної України - «Маріупольській книжковій толоці»  культурно орієнтовані маріупольці отримали море вражень і позитивних емоцій.
Провести фестиваль стало можливим завдяки підтримці Агентства з міжнародного розвитку USAID. Його партнерами стали Маріупольська міська рада, департамент культурно-громадського розвитку, Маріупольський державний університет, Маріупольський союз молоді, Централізовані бібліотечні системи Маріуполя для дорослих і дітей та ін.

пятница, 13 апреля 2018 г.

Пенсионная реформа в вопросах и ответах


13 апреля в читальном зале Центральной городской библиотеки им. В.Г. Короленко в рамках Всеукраинской недели правовых знаний состоялся День информации «Пенсионная реформа в вопросах и ответах». Закон 2148-VIII «О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно повышения пенсий»  вызвал большой резонанс в обществе, и поэтому сотрудники библиотеки именно этому вопросу посвятили мероприятие.
Пенсионная реформа в Украине, помимо новых требований к пенсионному возрасту и страховому стажу, привела к комплексным переменам в системе пенсионного обеспечения, в т.ч. изменениям в процедуре начисления и индексации пенсий. Все это привело к возникновению множества вопросов у нынешних и будущих украинских пенсионеров. Люди хотят знать, чего им ожидать от новой пенсионной реформы. На Дне информации присутствовали читатели библиотеки, жители микрорайона, представители комитетов самоорганизации населения города, ОСББ.  Ведущие специалисты Пенсионного фонда:  Бирченко Маргарита Николаевна и Левицкая Татьяна Николаевна –  рассказали о новшествах в системе пенсионного обеспечения, а затем ответили на многочисленные вопросы присутствующих. Гости мероприятия отметили, что библиотека – единственное в своем роде учреждение, где без всяких условностей можно получить полезную информацию, ведь чтобы  получить консультацию специалиста, необходимо либо выстоять очередь, либо за определенный период времени зарегистрироваться на прием.
Кроме того, о том как обеспечить себе более высокую пенсию, а именно о пенсионных накопительных программах страховой компании «АСКО-ЖИТТЯ» рассказала представитель этой компании  Глазкова Виктория Витальевна.  Библиотекари подготовили  книжную выставку по Пенсионной реформе, на которой представили новые интересные информационные материалы, рассказали о ресурсах библиотеки по праву и своих услугах.


http://www.calameo.com/books/005545282f1244af2c75e

суббота, 7 апреля 2018 г.

Позашкільний патріотизм, Або як любити Батьківщину


Патріотизм, як якість особистості людини, проявляється в любові до своєї Вітчизни, відданості, готовності служити своїй Вітчизні, прихильності людини до рідної землі, мови, культури і кращих традицій свого народу. Про це, а також про боротьбу за свободу і цілісність України говорили на черговому засіданні в дискусійному кіноклубі Docudays UA з прав людини Центральної бібліотеки ім. В.Г. Короленка. Глядачам було запропоновано документальний фільм шведської журналістки Елін Йонссон «Боротьба Джамали». Її глядачами і глядачками були учні старших класів маріупольського ліцею.
Переглянутий фільм вразив ліцеїстів багатьма моментами: і страшними цифрами геноциду кримськотатарського народу в 1944 році, і наслідками анексії Криму в 2014 році, і ін. Фільм по-різному сприймався молоддю, проте нікого не залишив байдужим: когось із присутніх найбільше вразила глибина сенсу пісні Джамали, когось – те, що вона не може приїхати до батьків, ще когось – масштаби винищення радянською машиною цілих народів – кримських татар, чеченців, білорусів та ін. Все це говорить про те дуже важливе, що в фільмі озвучила Джамала і висловив представник кримськотатарського меджлісу Редван Зекіряев: ми повинні знати свою історію, історію країни, в якій живемо, і не бути байдужими до подій, які відбуваються в ній, тому що забуття призводить до зникнення цілих народів.
Чимало емоцій викликала у присутніх запропонована після перегляду патріотична гра фото-пазл «Державні символи України і кримських татар». Групам учасників були роздані розрізані фото, один з елементів якого відсутній. Учасникам було необхідно скласти пазл і домалювати або записати словесно відсутній елемент (прапори України і кримських татар), підписати і описати, про що це фото. Всі учасники зустрічі дуже активно складали фото-пазли і успішно впоралися із завданням і презентацією своїх фото-робіт.
На закінчення зробили висновок про те, що всі фотографії об'єднує боротьба, яка може бути різною, а державний прапор України бережуть і захищають наші воїни під шквальним вогнем на передовій, з ним йдуть в бій і перемагають! І саме Державний Прапор України супроводжує героїв в їх останню путь. Низький уклін загиблим героям ... Україна завжди буде пам'ятати їх.

среда, 4 апреля 2018 г.

Літературний вояж до Франції

Неможливо в двох словах намалювати весь нинішній літературний пейзаж Франції, а так хочеться показати найкраще, що в ньому є. Французькі письменники зовсім не схожі один на одного. Словом, французька література наповнена  оригінальністю, якимись своїми образами і найголовніше - вона зовсім не схожа на іншу літературу.
Продовжуючи цикл щомісячних книжкових виставок читацьких уподобань «Літературна карта світу», співробітники Центральної бібліотеки ім. В.Г. Короленка запропонували читачам обрати свій «ТОП-5» з десяти творів французьких авторів. Віддати голос за своїх літературних улюбленців можна було, взявши участь в опитуванні на бібліотечних сайті, блозі, сторінці у «Фейсбуці», а також безпосередньо у залі абонементу.
За результатами голосування до списку читацьких уподобань в квітні було включено наступні книги:

1. Гастон Леру – «Привид опери»
Роман французького письменника Гастона Леру "Привид Опери» на сьогоднішній день відомий у всьому світі. Створені на його основі фільми і мюзикл теж надзвичайно популярні. Мабуть, по праву цей приголомшливий твір посів перше місце у читацькому рейтингу.
Про що ж сам роман? У ньому багато пластів і багато смислів. Для когось це детективна історія, для когось роман про любов. Комусь здається, що це просто страшилка в готичному стилі. А хтось знайде в ньому притчу про красу і потворність. Багато в чому ця історія нагадує казку про Красуню і Чудовисько. Тільки при найближчому розгляді постає питання, чи так прекрасна Красуня і чи так жахливо Чудовисько? Вирішувати саме вам.

2.   Бернард Вербер – «Імперія ангелів»                                                                                                                                                            
Книга Вербера належить до жанру «загробних бачень», де описані пригоди головного героя Мішеля Понсона, що трапилися після його смерті. Цікавий сюжет і легкість мови роблять цю книгу ідеальною для того, щоб зануритись у дивовижний фантастичний і філософський світ. Взагалі, після прочитання роману враження залишаються дуже суперечливі. Безумовно, ця книга змушує вдивитися у своє життя, подумати про нереалізовані можливості й частку своєї відповідальності, майбутнє й вічне. Спробуйте самі…
                                                        

  3. Анрі Шаррьєр  «Метелик»
Автобіографічний роман "Метелик" користується великою популярністю, він був запрограмований на успіх. Книга посіла за результатами читацького голосування почесне третє місце у рейтингу «Літературна карта світу». Автор цієї розповіді Анрі Шаррьєр на прізвисько Метелик (по фр.- Папійон) описує своє життя. У двадцять п'ять років був звинувачений у вбивстві і засуджений до довічного ув'язнення. Але саме тут і почалася найфантастичніша з його авантюр. У тюрмі він пройшов через неймовірні випробування, не раз опиняючись на волосині від загибелі. Інстинкт виживання і нездоланне прагнення до свободи допомогли йому...  В чому? Зазирніть під обкладинку?


4. Франсуаза Саган «Манівці»          
«Чарівний монстр» французької літератури стрімко увірвався на її Олімп і не залишав вершин рекордні півстоліття... Щоб зрозуміти феномен цієї дивовижної письменниці, потрібно читати книги Саган і відчути їх особливу атмосферу і настрій цілого покоління французів. "Манівці" (рос. «Окольные пути») - ще одна варіація на тему любові і людських взаємин. Любов може подарувати людині щастя, а може зруйнувати його життя і позбавити будь-яких надій. Вона нерідко приходить манівцями і вибирає для цього найнесподіваніший момент ... Волею долі герої потрапляють зі звичної обстановки паризьких салонів на маленьку запущену ферму. Повна зміна течії їхнього життя, розрив з колишніми звичками зв'язали абсолютно несхожих людей. Саме тут, відчувши відчай і свою самотність, вони відчули миті справжнього щастя. 5. Фредерік Бегбеде «Я вірую – Я теж ні»
Перед нами -  діалог добра і зла, гульвіса і праведника, провокатора і людини, який несе в світ добро і розуміння. Про що можуть говорити ці дві протилежності? Так про все! І це правда! Піднято дуже багато значущих  тем "мирського характеру". Книга вийшла цікавою, жвавою і пізнавальною. Насолоджуйтеся гостротою дискусій, силою аргументів… Будьте готовими до того, що вона переверне Вашу свідомість. Роман важливо читати між рядків, бо саме там захована його суть. Радимо ознайомитися і скласти свою думку про книгу.
А з якої історії розпочнете подорож літературною картою Франції ви?                                                                                  

суббота, 31 марта 2018 г.

Документальное кино и права человека


С 23 по 30 марта в Киеве состоялся XV Международный фестиваль документального кино о правах человека Docudays UA. Тема этого года Docudays UA звучит как «Рівні рівності». На фестивале было представлено шесть кинопрограмм, посвященных группам людей, которые чаще всего сталкиваются с неравенством, подвергаются дискриминации в обществе. В этих программах были освещены проблемы равенства мужчин и женщин, квир-сообществ, людей в возрасте, людей с инвалидностью. Docudays UA стал первым в Украине фестивалем, который подготовил два конкурсных фильма с тифлокомментариями. На программных мероприятиях поднимались вопросы религии и веры, а также ксенофобии и роста количества ультраправых движений. Кроме кинопоказов и дискуссий, в программу фестиваля входили образовательные мероприятия и мастер-классы.

28-29 марта главный библиотекарь Инна Шульга, руководитель и модератор постоянно действующего клуба медиа-просвещения Docudays UA Центральной библиотеки им. В.Г. Короленко, приняла участие в III-й Всеукраинской конференции «Документальное кино как инструмент медиапросвещения по правам человека». Также к участию в конференции присоединились представители и руководители киноклубов медиа-просвещения Docudays UA, действующих в других учреждениях культуры, образования, а также в системе Государственной пенитенциарной службы Украины.

Открыла конференцию председатель оргкомитета Международного фестиваля документального кино о правах человека Docudays UA Светлана Смаль, которая ознакомила присутствующих с программой конференции, темой самого фестиваля, его целями и достижениями, а также проблемами, которые возникли перед организаторами при подготовке его проведения.

Член организационного комитета фестиваля и руководитель Сети киноклубов медиапросвещения по правам человека Docudays UA Алла Тютюнник ознакомила присутствующих с достижениями за прошедший год и обозначила задачи и цели, которые стоят перед руководителями и модераторами киноклубов в регионах в будущем.
PR-менеджер фестиваля Александра Набиева и руководитель Сети киноклубов медиапросвещения по правам человека Docudays UA Алла Николаевна Тютюнник отметили грамотами 17 (из 209) наиболее активных руководителей киноклубов Docudays UA учреждений исполнения наказаний Государственной уголовно-исполнительной службы, учреждений культуры и образования Украины.

Геннадий Кофман, координатор ресурсного онлайн-центра медиа-просвещения по правам человека Docudays UA, рассказал присутствующим о новой коллекции фильмов фестиваля и возможности работы в онлайн-кинотеатре документального кино, а также о том, каким образом будут соблюдаться авторские права. Геннадий Кофман представил новые CD-диски с подборкой документальных фильмов о правах человека для различных целевых групп.
Важным вопросом, который пытались донести присутствующим руководителям медиа-клубов организаторы конференции и фестиваля, стала медиа поддержка просветительских мероприятий, проводимых киноклубами. В частности, присутствующих учили распространять информацию о деятельности киноклубов в сети Интернет, средствах массовой информации. Также интересными для участников конференции были выступления об использовании терминов и разбор понятий «равенство» и «дискриминация».
В завершение первого дня работы конференции участники рассмотрели методику привлечения к участию в работе киноклубов медиапросвещения Docudays UA лиц, с особыми потребностями, а также проблемы, которые могут возникнуть при проведении инклюзивных мероприятий.
После проведения конференции его участники отправились в кинотеатр «Жовтень», где в рамках Международного фестиваля приняли участие в просмотре и обсуждении документальных фильмов «Проект «Бабушка» режиссера Балинта Ревеса, «Молчаливая война» режиссера Манона Луазо и «Какофония Донбасса» режиссера Игоря Минаева.

Во второй день конференции член оргкомитета фестиваля Владимир Яворский рассказал присутствующим как киноклубы могут стать майданчиком неформального просвещения и продвижения в обществе понимания ценности прав человека. Юлия Карташова, менеджер по грантам и фандрейзингу и Алла Тютюник, руководитель сети киноклубов, рассказали о фандрезинговых возможностях для киноклубов Docudays UA.
Далее участники конференции имели возможность работать в трех группах: «Права ребенка для ребенка», «Педагогика неравенства на пути феминистических сдвигов» и «Развитие киноклубов по правам человека Государственной криминально-исполнительной службы Украины.
В заключение конференции для всех групп прошел мастер-класс и презентация сценария проведения  и обсуждения фильма в киноклубе на примере фильма из последней, четвертой коллекции «Борьба Джамалы».  

Поиск по этому блогу