воскресенье, 17 апреля 2016 г.

Назустріч Великодню


17 квітня в клубі «HAND MADE» Центральної бібліотеки ім. В. Г. Короленка відбувся майстер-клас з розпису великодніх яєць. Його провела майстриня Ольга Фесенко, керівник Народного клубу-студії любителів вишивки "Рушничок".

Писанка – одна з стародавніх форм українського народного розпису на живому яйці за допомогою фарб і бджолиного воску. В Україні писанки виконують обрядову, ігрову, декоративну функції. Обрядова писанка пов'язана зі святкуванням перших днів Пасхи. Зі свячених писанок починається великодній обід, їх дарують на знак поваги, любові, з побажанням добра.

Ольга Фесенко допомогла учасникам майстер-класу доторкнутися до давньої національної традиції – писанкарства. Майстриня розповіла про символи української писанки і допомогла правильно нанести візерунки на поверхню яєць. Прикрашали писанки геометричним і рослинним орнаментами, християнськими символами. Малювали справжніми писачками (спеціальним пристосуванням для нанесення візерунка за допомогою воску). Наприкінці По завершенню кожний тримав у своїх руках власне творіння – чарівну українську писанку.

На майстер-класі клубовці почули практичні поради, які допоможуть у подальшому займатися цим цікавим видом народної творчості.Комментариев нет:

Отправить комментарий