среда, 4 октября 2017 г.

Почати життя спочатку…

«З першим осіннім холодком життя почнеться спочатку», - віщує у «Великому Гетсбі» Френсіс Скотт Фіцджеральд. Чарівний, але вже відчутно прохолодний жовтень – чудова нагода пригадати цю цитату. А заразом – замислитись: якщо це справді так, то як не змарнувати свій шанс і «взяти вдалий старт»? Що написати на новій, чистій сторінці свого власного літопису?


Тема пошуку себе, власного шляху і варіантів «правильно» прожитого життя, мабуть, вічна. Тож  до жовтневої рейтингової виставки «ТОП-5 книг, вартих вашої уваги» працівники Центральної бібліотеки ім. В.Г. Короленка включили саме такі книги – про життя, пошуки його сенсу, боротьбу за право називатися людиною та й взагалі – жити. Автори цих книг ще маловідомі нашому читачеві, але чому б заразом не зав’язати нове цікаве знайомство?
У складних життєвих ситуаціях хто з нас не мучився питанням: «А що було б якби?..». Якби зробив так, а не інакше, сказав чи промовчав, не прийшов чи навпаки – з’явився б на кілька хвилин раніше… Дарує своїй героїні безліч шансів англійська письменниця Кейт Аткінсон. У книзі «Жизнь после жизни» вона знову і знову розповідає історію одного життя – аж доти, доки не вдасться людині правильно прожити складне ХХ століття і не менш складне власне життя… Відгуки критиків про цю книгу напрочуд одностайні: складна, але захоплююча історія, яку можна не лише читати, а й дарувати близьким. Вона того варта.
А ось про роман Кевіна Алана Мілна «Шесть камешков на счастье» думки досить полярні. Одні кажуть, що читати книгу було справжнім задоволенням, інші скаржаться на «підлітковий стиль» твору – мовляв, надто легко написано. Однак, є одна деталь, у якій сходяться рецензенти – ідея, що стала основою роману, є надважливою для кожного. Це – служіння людям і потреба людини робити добрі справи, не чекаючи ані визнання, ані вдячності.
А ось що справді варте вдячності – то це саме життя. Складне, мінливе, подекуди трагічне, але таке неповторне! Про це, а ще про пошуки людиною духовного шляху і пізнання своїх можливостей – роман Вільяма Кента Крюґера «Звичайна вдячність». За свідченням критиків: «Книга ідеально підійде тим, хто полюбляє детективи, хоча їх очікує величезний сюрприз, бо автор відходить від усталених прийомів жанру, додаючи чимало паралелей, які й забезпечили книзі шалений читацький успіх». Про це свідчить і Премія Едґара Алана По.
Ще одним підтвердженням успішності книги може стати її екранізація – як у випадку із твором Майкла Тоґіаса та Кейсі Шермана «Проти шторму», який перетворила на кіноісторію студія Walt Disney. І книга, і фільм розповідають про реальні події з минулого століття – героїчну операцію з порятунку екіпажу кораблей «Пендлтон» та «Мерсер», що опинилися у пастці шторму. Небезпека, кохання, тривога, очікування та перемога – ось, чим сповнений до країв цей роман. Прочитати його варто не лише романтикам та закоханим у море, а й тим, хто шукає сил та натхнення для боротьби із власними життєвими штормами.

Якщо ж ви втомилися від бурь та негод долі і шукаєте затишку та гармонії – варто звернути увагу на роман Райана Уінфілда «Гармонія Джейн». Це ніжна історія кохання. Але кохання, що прийшло запізно, як здається головній героїні. Вона пройшла через великі втрати, знає, що таке біль і вже боїться повірити у можливість щастя. Чи усе ж таки вона помиляється – і почати життя спочатку ніколи не пізно? Особливо – з першим осіннім холодком…

Комментариев нет:

Отправить комментарий