среда, 1 ноября 2017 г.

Книжковий рецепт осіннього затишку

Листопад – місяць особливого настрою. Це – час прощатися з осінню, збирати останнє золото листя і насолоджуватися домашнім теплом і затишком…
А що для цього затишку потрібно – знає кожен книгоман. Ділимось і ми, бібліотекарі Центральної бібліотеки ім. В.Г. Короленка, нашим фірмовим рецептом. Отже, занотовуйте: цього разу на рейтинговій книжковій виставці «ТОП-5 книг, вартих вашої уваги» для вас представлені…

запашний чай у кращих традиціях японської чайної церемонії від майстра Харукі Муракамі. Його роман «Бесцветный Цкуру Тадзаки и годы его странствий» написано у жанрі ліричного реалізму. Однак Муракамі не був би собою, якби до гіркуватого присмаку реальності не додав солодкої нотки містицизму, у якому перетинаються численні світи, а на героїв чекає ряд перероджень і перевтілень. До речі, смакувати цей літературний букет краще за все у прохолодний дощовий день з хрустким шоколадним печивом.
улюблений теплий светр, сплетений з історій неперевершеного Френсіса Скотта Фіцджеральда. Тридцять п’ять оповідань, що були надруковані протягом останніх п’яти років життя автора у журналі «Есквайр», склалися у книзі «Три часа между рейсами» у яскравий візерунок з юмору, психологізму, смутку, романтики і ностальгії. Ця добірка прозових творів сучасного американського класика раніше не перекладалася і не публікувалася, тож у читачів є унікальна можливість відкрити для себе «нового Фіцджеральда»!
трохи смутку, без якого, як не хотілося б, осені не буває. Таким смутком сповнена книга Сіріла Массаротто «Первый, кого она забыла». Непроста, пронизлива і зворушлива оповідь про любов і велику втрату. Мати головного героя невиліковно хвора і синові страшенно тяжко бачити, як хвороба краде у найдорожчої йому людини пам'ять. Але у момент, коли йому буде найбольніше, він отримає підтвердження, що мати пам’ятала і любила його – завжди. Автор сміливо веде читача через трагізм, біль, відчай – до примирення із самим життям.
можливість поглянути на знайомі речі по-новому – це магічний подарунок листопада. У книжковому сенсі таким новим поглядом можна вважати роман Давида Лагеркранца «Девушка, которая застряла в паутине». Це – завершення останнього недописаного роману Стига Ларссона про пригоди хакерки Лісбет Саландер і журналіста Мікаеля Блумквіста. І, треба зазначити, завершення варте вашої уваги. Нові таємниці, смертельна небезпека, злочини і випробування чекають на головних героїв. Для читачів же усе це поєднується у напружений, динамічний сюжет, від якого важко відірватись.
надія на краще, яка підтримає і зігріє кожного навіть у осінній негоді. Таку надію дарує кохання. І саме коханням, пристрасним і щирим, сповнена книга Т’єррі Коена «Если однажды жизнь отнимает тебя у меня…». Не зважаючи на перешкоди, заборони і вмовляння, Клара і Габріель прагнуть бути разом. І доля дає їм такий шанс. Та чи встигнуть вони їх скористатися?..

Можливо, певні інгредієнти з нашого рецепту у вас, шановні читачі, вже є, а чогось – бракує? Тоді запрошуємо вас до нашої бібліотеки: відвідайте виставку «ТОП-5», обирайте, читайте – насолоджуйтеся!

Комментариев нет:

Отправить комментарий