среда, 28 февраля 2018 г.

Літературна мандрівка до Туманного АльбіонуКористувачі Центральної бібліотеки ім. В.Г. Короленка продовжують свою літературну подорож країнами світу! Цього разу, в рамках циклу щомісячних книжкових виставок читацьких уподобань «Літературна карта світу», вони вирушили до Великої Британії. Голосуючи за улюблені книжки на бібліотечних сайті, блозі, сторінці у «Фейсбуці», а також безпосередньо у залі абонементу, читачі до складу найкращих включили наступну п’ятірку:


1. Гелен Філдінґ - «Щоденник Бріджит Джонс».
Лідером книжкового рейтингу за читацькою версією цього разу стала суто жіноча книга – славетний «Щоденник Бріджит Джонс», який не припиняє дивувати і надихати жінок чи не по усьому світі! Авторка «Щоденника» зуміла зруйнувати стереотипи про манірність англійської літератури, специфічність англійського гумору – і створила таку героїню, у якій чи не кожна з нас може впізнати себе. А ви знайомі з Бріджит? Дозвольте представити: їй трохи за 30, вона самотня і дуже хоче змінити своє життя. Тому напередодні Нового року Брідж обіцяє собі кинути курити, схуднути, не тринькати грошей, не закохуватися в поганців, стати впевненішою і нарешті побудувати зрілі стосунки з надійним чоловіком. Так і починаються її пригоди, слідкуючи за якими втрачаєш відчуття часу, смієшся, співчуваєш, сумуєш і радієш. Тож перше місце, яке подарували читачі «Щоденнику», цілком заслужене!

2. Діана Сеттерфілд – «Тринадцята казка».
Цей роман – дебют англійки Діани Сеттерфілд – став справжньою сенсацією
відразу після публікації у 2006 році не лише у Великій Британії, а й у Америці: критики проголосили письменницю «новою Шарлоттою Бронте»!
І відтоді інтерес до книги не згасає. Адже відкриваєш першу ж сторінку – і ніби пірнаєш у глибокий, темний, але такий привабливий вир! Оповідь починається з того, що відома письменниця Віда Вінтер – таємнича і загадкова жінка, що довгі роки залишалася загадкою для своїх шанувальників, - пропонує скромній власниці букіністичної крамниці Маргарет Лі стати своїм біографом. Крок за кроком, блукаючи лабіринтом старих родинних драм, Маргарет наблизиться до фіналу дивовижної казки, щоб… Хоча ні. Ми не станемо переказувати усього – «Тринадцята казка» варта того, щоб ви дійшли до останньої сторінки самостійно!

3. Джон Фаулз - «Маг».
«Маг» по праву вважається літературною візитівкою Фаулза: над цією книгою письменник працював майже 10 років, переписуючи та вдосконалюючи! Сповнений літературних і міфологічних алюзій роман у 2003 році увійшов до списку найкращих творів усіх часів за версією BBC The Big Read під номером 67. Ось і наші читачі віддали «Магові» (рос. – «Волхв») почесне третє місце. За що саме? Книга не проста - чи то філософська притча, чи то психологічний трилер, чи то історія кохання – вона веде читача за головним героєм, Ніколасом Ерфе до таких глибин почуттів, що фінал засліплює, ніби сонячне світло після підземелля… Прочитати роман, без сумніву, варто кожному!

4. Шерон Оуенс «Чайна на Малберрі-стріт».
У цьому списку книга Шерон Оуенс йде четвертою, але насправді вона поділяє
третє місце у читацькому рейтингу з «Магом» Фаулза. І хоча на містичного «Мага» вона зовсім не схожа, читати її не менш цікаво і приємно! У «Чайній» - свої загадки і своя особлива, тепла і різдвяна, атмосфера. Долі героїв химерним чином переплітаються і сходяться в дивовижному місці, повному загадок і чудес, - в чайній на Малберрі-стріт, де подають смачні десерти і де одного разу, абсолютно несподівано, ви можете отримати послання від Ніколаса Кейджа.
Зворушлива і дуже смішна книга, в якій романтика і мрія йдуть рука об руку, так і вабить зручніше заверніться в улюблений плед і... особисто відвідати чайну на Малберрі-стріт. До речі – книга містить невеличкий сюрприз, який припаде до смаку усім, хто любить не лише читати, а й готувати смаколики!

5. Роберт Гелбрейт – «На службі зла».
А чи знаєте ви, що за псевдонімом Роберт Гелбрейт ховається «мама» Гаррі Поттера – Джоан Ролінг? Змінивши ім’я і обравши новий жанр, вони знову змогла здобути успіх і читацьку любов! «На службі зла» - детективний роман, що продовжує серію пригод приватного детектива Корморана Страйка. Цього разу Страйк разом із своєю чарівною помічницею Робін стикаються з неймовірною жорстокістю. Відчуваючи, що поліція йде по хибному сліду, детективи змушені взяти справу в свої руки і зануритися в пучини психіки злочинців... Критики стверджують, що «На службі зла» - диявольськи захоплюючий роман-загадка з безліччю несподіваних сюжетних поворотів. Читачі ж свідчать, що це ще й історія чоловіка і жінки, які перебувають на роздоріжжі як в професійному плані, так і в тому, що стосується особистих відносин. Цікаво? Зазирніть під обкладинку!

А з якої історії розпочнете подорож 
літературною картою Великої Британії ви?

Комментариев нет:

Отправить комментарий