среда, 4 апреля 2018 г.

Літературний вояж до Франції

Неможливо в двох словах намалювати весь нинішній літературний пейзаж Франції, а так хочеться показати найкраще, що в ньому є. Французькі письменники зовсім не схожі один на одного. Словом, французька література наповнена  оригінальністю, якимись своїми образами і найголовніше - вона зовсім не схожа на іншу літературу.
Продовжуючи цикл щомісячних книжкових виставок читацьких уподобань «Літературна карта світу», співробітники Центральної бібліотеки ім. В.Г. Короленка запропонували читачам обрати свій «ТОП-5» з десяти творів французьких авторів. Віддати голос за своїх літературних улюбленців можна було, взявши участь в опитуванні на бібліотечних сайті, блозі, сторінці у «Фейсбуці», а також безпосередньо у залі абонементу.
За результатами голосування до списку читацьких уподобань в квітні було включено наступні книги:

1. Гастон Леру – «Привид опери»
Роман французького письменника Гастона Леру "Привид Опери» на сьогоднішній день відомий у всьому світі. Створені на його основі фільми і мюзикл теж надзвичайно популярні. Мабуть, по праву цей приголомшливий твір посів перше місце у читацькому рейтингу.
Про що ж сам роман? У ньому багато пластів і багато смислів. Для когось це детективна історія, для когось роман про любов. Комусь здається, що це просто страшилка в готичному стилі. А хтось знайде в ньому притчу про красу і потворність. Багато в чому ця історія нагадує казку про Красуню і Чудовисько. Тільки при найближчому розгляді постає питання, чи так прекрасна Красуня і чи так жахливо Чудовисько? Вирішувати саме вам.

2.   Бернард Вербер – «Імперія ангелів»                                                                                                                                                            
Книга Вербера належить до жанру «загробних бачень», де описані пригоди головного героя Мішеля Понсона, що трапилися після його смерті. Цікавий сюжет і легкість мови роблять цю книгу ідеальною для того, щоб зануритись у дивовижний фантастичний і філософський світ. Взагалі, після прочитання роману враження залишаються дуже суперечливі. Безумовно, ця книга змушує вдивитися у своє життя, подумати про нереалізовані можливості й частку своєї відповідальності, майбутнє й вічне. Спробуйте самі…
                                                        

  3. Анрі Шаррьєр  «Метелик»
Автобіографічний роман "Метелик" користується великою популярністю, він був запрограмований на успіх. Книга посіла за результатами читацького голосування почесне третє місце у рейтингу «Літературна карта світу». Автор цієї розповіді Анрі Шаррьєр на прізвисько Метелик (по фр.- Папійон) описує своє життя. У двадцять п'ять років був звинувачений у вбивстві і засуджений до довічного ув'язнення. Але саме тут і почалася найфантастичніша з його авантюр. У тюрмі він пройшов через неймовірні випробування, не раз опиняючись на волосині від загибелі. Інстинкт виживання і нездоланне прагнення до свободи допомогли йому...  В чому? Зазирніть під обкладинку?


4. Франсуаза Саган «Манівці»          
«Чарівний монстр» французької літератури стрімко увірвався на її Олімп і не залишав вершин рекордні півстоліття... Щоб зрозуміти феномен цієї дивовижної письменниці, потрібно читати книги Саган і відчути їх особливу атмосферу і настрій цілого покоління французів. "Манівці" (рос. «Окольные пути») - ще одна варіація на тему любові і людських взаємин. Любов може подарувати людині щастя, а може зруйнувати його життя і позбавити будь-яких надій. Вона нерідко приходить манівцями і вибирає для цього найнесподіваніший момент ... Волею долі герої потрапляють зі звичної обстановки паризьких салонів на маленьку запущену ферму. Повна зміна течії їхнього життя, розрив з колишніми звичками зв'язали абсолютно несхожих людей. Саме тут, відчувши відчай і свою самотність, вони відчули миті справжнього щастя. 5. Фредерік Бегбеде «Я вірую – Я теж ні»
Перед нами -  діалог добра і зла, гульвіса і праведника, провокатора і людини, який несе в світ добро і розуміння. Про що можуть говорити ці дві протилежності? Так про все! І це правда! Піднято дуже багато значущих  тем "мирського характеру". Книга вийшла цікавою, жвавою і пізнавальною. Насолоджуйтеся гостротою дискусій, силою аргументів… Будьте готовими до того, що вона переверне Вашу свідомість. Роман важливо читати між рядків, бо саме там захована його суть. Радимо ознайомитися і скласти свою думку про книгу.
А з якої історії розпочнете подорож літературною картою Франції ви?                                                                                  

Комментариев нет:

Отправить комментарий